Wizyta ratownika medycznego


W związku z obchodami Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca odwiedził nas gość specjalny, Pan Michał – ratownik medyczny. Podczas spotkania mieliśmy okazję posłuchać o pracy w pogotowiu, ratowaniu innym ludziom zdrowia i życia. Maluchy mogły zapoznać się ze sprzętem używanym przez ratowników medycznych, wyposażeniem plecaka, a także działaniem defibrylatora. Była też okazja zobaczyć w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz samemu poćwiczyć na fantomie 🙂 W trakcie spotkania dzieci obserwowały i brały czynny udział przy wykonywaniu opatrunków medycznych oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Naszemu Gościowi bardzo dziękujemy za odwiedzenie Nibylandii. Będziemy oczekiwać kolejnych spotkań, ponieważ taka forma zajęć na pewno przyczyni się do tego, iż dzieci nauczą się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może pomogą uratować komuś życie. Zapraszamy do galerii.